KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15226007
nr 1522 6007
Frans Berg
(1892-1949), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad F. Bredd, 1916, Franskt landskap. Olja på duk, 40x53 cm, yttermått inklusive ram: 58x71 cm
Frans Berg, född 1892 i Ystad, död 1949 i Simrishamn, svensk målare.
måndag 20 februari 2023
kl 18:19:15
Frans Berg
Läs mer om Frans Berg